Neúčinné spôsoby ochrany proti krtom

Vytopenie vodou

Jedným z možných spôsobov je vytopenie krtka vodou, avšak krt veľmi dobre pláva. Krt vytvára pod našou záhradou rozsiahly systém tunelov a pri vytopení určite dokáže nájsť takú časť, ktorú voda nezasiahne. Takže zbytočne si budeme zvyšovať svoje poplatky za vodu, krta natrvalo týmto spôsobom určite nevyhostíme.

Silne zapáchajúce dráždivé látky v tuneloch

Krt má veľmi citlivý čuch a teda dočasným riešením môže byť aj napchatie v benzíne alebo nafte namočenej handry do jeho tunelov. V prípade, ak je pôda bohatá na živiny krt sa časom aj tak vráti a bude pokračovať vo výstavbe nových tunelov.

Veľký hluk

Krtom prekáža okrem vody a zápachu aj hluk. Moderný človek sa snaží na každý problém nájsť riešenie medzi elektronickými zariadeniami. Žiaľ, účinnosť je výrazne obmedzená a spotrebiteľ nemá šancu zistiť, či zariadenie naozaj funguje. Treba si uvedomiť, že dočasné riešenia nie sú tie správne a aby sme si šetrili svoje nervy, mali by sme si vybrať spôsob ochrany pred krtom, ktorého účinok bude trvalý a náš trávnik bude krásny bez krtincov desaťročia.

Edina R.

Pridaj komentár